Водоотпорен иверица - Кина Weifang Радоста поморската трговија

водоотпорен иверица

Краток опис:

Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.


детали за производот

Тагови производ

Име на производ Водоотпорен Иверица -Plain иверица, Меламин Соочени или фурнир Соочени Иверица
големина * 1220mm 2440mm (4'x8 ') или кориснички големина.
дебелина 9-44mm
дебелина толеранција <+ - 0.2mm
Лице / Назад обичен, меламин хартија или дрво
Меламин Боја на хартијата 1.Wood Жито боја
како што се: јавор, Sapele, бор, јасен, јаболко, бука, цреша, тиково, орев, венге, даб, сандала, итн 
2.Solid боја
како што се: бела, сива, сина, зелена, црна , црвена, портокалова, розова, жолта, итн
3.Flower, magic, etc.Together more than 2000 colors(We can match the color according to your sample or photo.)
дрво видови бреза, махагони, пепел, Sapele, орев, тиково, даб, јавор, бука, цреша, црвена роза, и др.
дрво одделение А, AA или AAA
Со кои се соочува Тип Single-лице, лицемерен
Површински третман Мет, ЕМБОС, текстура, дрво втиснување, сјајна, итн
основни материјали Топола, овошни дрвја, борови или мешани дрво чипови
лепак МР, WBP, Меламин Лепак
одделение Прва класа
густина 680 ~ 730kg / m3 
Содржината на влага 5% -10%
Стандарди формалдехид емисија E0 / E1 / E2
Употреба и изведба Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.
пакување Стандардна извоз палети Пакување - побрзо и побезбедно да го вчита надолу, со вредност намалена за трошоци за работна сила, но помала количина во исто време.
Губат Пакување - може да се вчита повеќе количество на истата пратка, но чини повеќе труд обвиненија за ја вчитате надолу.
Набавка Способност 20.000 кубни метри / месец
Услови на плаќање 30% T / T депозит пред производство и биланс против копија на B / LL / C.
Време на испорака Во рок од 15 дена по добивањето на депозит или оригинални L / C по видување
сертификација ISO9001: 2000, CE, хидрати, FSC, P2

користење

Широко се применуваат во мебел. Кујна кабинети, канцеларија биро, лајсни панел, трпезарија сетови, во внатрешноста на вратата.

1. Изработка на мебел

Мебел, кој чини повеќе може да се користи на различни масло и природни бланширан дрво. Истиот изглед може да се оствари со основните честички одбор и неколку мејнстрим мебел компании имале голем 

успех го користат како главен материјал.

2. Кабинетот 

Најдобро решение е да се користи случаи честички одбор и лицата вистински дрво. Ова создава прилично ефтин кабинет и го прави ивер популарен производ во индустријата.

3. дома акценти 

Најпопуларниот место за акценти се околу прозорци, врати, подот и таванот во форма на трим и калапи. Овие материјали се направени поевтини кога тие се создадени од честички одбор. Честички одбор е 

лесен за инсталација, па дури и полесно да се наслика. 

4. Тротоарите

Честички одбор обично не се користи како главна тротоарите, но често се користи за покривање на дрвени предмети подови кои се веќе присутни во еден дом. 

функција

1) Висок Цврстина на виткање

2) коефициент на експанзија малку линеарна 

3) Силен ноктите одржување 

4) влага доказ и лесна работа

5) Тесни изградба и висока јачина 

6) Не Ratten или распаѓање

7) Ниска емисија формалдехид

Нашите услуги
1.Your истрага во врска со нашите производи и цените ќе бидат одговорени во 24hours.
2. Бесплатен примерок се достапни.
3. Добро обучен и искусен персонал да одговори на сите ваши прашања на англиски јазик се разбира. 

4. Детален систем за контрола на квалитет.

5. Направете сертификат царинење во согласност со барањата на клиентите.

6. Обезбедување на производ трендови на индустријата за слободни, препорачуваат производи и решенија во согласност со фактичката состојба на клиентите.

7.Provide бесплатен публицитет материјали за печатење трговски марки на клиентите и промоција.
8 .. Вашиот бизнис односите со нас ќе бидат доверливи било која трета страна.
9. добар по продажба на услуги се нудат, Ве молиме да се вратам ако одите прашање.

10. Ние обезбедуваме бесплатни услуги во Кина во долгорочни клиенти, како што се хотели резервации, водичи, помош за купување, проверување на информациите на други компании, и во потрага по квалитет продавачи на други производи.

Најчесто поставувани прашања
Прашање 1: Дали вашата компанија е фабрика или трговско друштво?
А1: Ние сме професионални фабрика, може да обезбеди производ за вас, со стабилен квалитет цело време.

Прашање 2: Што е рок на исплата?
А2: 30% T / T депозит на прв, 70% биланс плати пред пратката. 100% целосна исплата на прв за цел примерок.

В3: Кои се вашите методи за плаќање?
Q4: Ние прифаќаме T / T, Alipay, L / C, PayPal со кредитна картичка

Q4: Колку за превозот цена?
A4: Ве молиме совети нас вашата адреса или дестинација пристаниште, ние ќе го избере најдобриот начин за транспорт. И да ви кажам на буџетот во согласност со количината.

П5: Што е MOQ?
А5: Нашите MOQ е 1 палети. Не MOQ за цел примерок.

За било какви прашања ве молиме порака или ме викаат. Тоа е моето задоволство да работам со вас.

контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !