Дрво МДФ - Кина Weifang Радоста поморската трговија

дрво МДФ

Краток опис:

МДФ главно се користи за производство на мебел, индустријата врата, первази, architraves, пакет материјал, итн


детали за производот

Тагови производ

користење

Кујна мебел, мебел за спална соба, дневна соба мебел, студија соба мебел, ѕид декорација 

база на материјал

Висок квалитет на МДФ (Блискиот Густина влакна одбор) на двете страни со висок  квалитет меламин хартија

МДФ Густина

760 kg / m³

Површински третман 

ПВЦ + акрилни лист

големина 

1220 * 2440 * 18mm (9/15/25)

Дебелина на акрилни

1 mm 

функција

Супер сјај како огледало

 

Еколошки-пријателски

 

Светлината, бојата Свежи, Непречено Доста

 

Лесно да се чисти и Трајни производи

 

Отпорност на гребење и отпорен на корозија

 

Анти-бактерија, киселина и отпорна на алкали

 

МДФ главно се користи за производство на мебел, индустријата врата, первази, architraves, пакет материјал, итн

Нашите услуги

1.Your истрага во врска со нашите производи и цените ќе бидат одговорени во 24hours.

2. Бесплатен примерок се достапни.

3. Добро обучен и искусен персонал да одговори на сите ваши прашања на англиски јазик се разбира.

4.Detailed систем за контрола на квалитет.

5. Направете сертификат царинење во согласност со барањата на клиентите.

трендови 6.Provide производ индустрија бесплатно, препорачуваат производи и решенија во согласност со фактичката состојба на клиентите.

7. Обезбедување на бесплатен публицитет материјали за печатење трговски марки на клиентите и промоција.

8 .. Вашиот бизнис односите со нас ќе бидат доверливи било која трета страна.

9. добар по продажба на услуги се нудат, Ве молиме да се вратам ако одите прашање.

10.We обезбедат бесплатни услуги во Кина во долгорочни клиенти, како што се хотели резервации, водичи, помош за купување, проверување на информациите на други компании, и во потрага по квалитет продавачи на други производи

Најчесто поставувани прашања
1, Која е вашата MOQ?
Нашите MOQ е обично 20ft сад или 40ft контејнер

2, Што е вашето време за испорака?
Време на испорака е обично во рок од 15days по добиени вашиот депозит.

3, дизајн и логото на клиентите е на располагање?
Да, дизајн и логото на клиентите е добредојден и на располагање.

4, Кои се вашите главни производи?
Нашите главни производи се бор иверица / Pine LVL / Меламин одбори со основни материјали E0, Е1, Е2 / MDF / Честички одбор / BlockBoards / HPL ламинат панели / Дрво панели со високо сјајна акрилни панели / Водоотпорен одбори / Анти-оган одбори / полиестер смола со кои се соочуваат табли / хартија позлати одбори и така натаму.

5, Дали примероци се достапни?
Да, примерокот е бесплатно и товарни набој ќе бидат собрани во вашата земја. И по цел е потврдена, овој полнач може да биде симната од целиот исплата.

 контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !