Дупчиња иверица - Кина Weifang Радоста поморската трговија

дупчиња иверица

Краток опис:

Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.


детали за производот

Тагови производ

Име на производ Plain иверица, Меламин Соочени или фурнир Соочени Иверица Со Groove
големина * 1220mm 2440mm (4'x8 ') или кориснички големина.
дебелина 9-44mm
дебелина толеранција <+ - 0.2mm
Лице / Назад обичен, меламин хартија или дрво
Меламин Боја на хартијата 1.Wood Жито боја
како што се: јавор, Sapele, бор, јасен, јаболко, бука, цреша, тиково, орев, венге, даб, сандала, итн 
2.Solid боја
како што се: бела, сива, сина, зелена, црна , црвена, портокалова, розова, жолта, итн
3.Flower, magic, etc.Together more than 2000 colors(We can match the color according to your sample or photo.)
дрво видови бреза, махагони, пепел, Sapele, орев, тиково, даб, јавор, бука, цреша, црвена роза, и др.
дрво одделение А, AA или AAA
Со кои се соочува Тип Single-лице, лицемерен
Површински третман Мет, ЕМБОС, текстура, дрво втиснување, сјајна, итн
основни материјали Топола, овошни дрвја, борови или мешани дрво чипови
лепак МР, WBP, Меламин Лепак
одделение Прва класа
густина 680 ~ 730kg / m3 
Содржината на влага 5% -10%
Стандарди формалдехид емисија E0 / E1 / E2
Groove Растојание: 65mm, 75mm, 90mm, 100mm, 140mm, 150mm, 190mm, 200mm, 280mm, 300mm, или на вашето барање
Мило ми е број 7 ~ 21 жлебови или со еден или два половина жлебови на страната на ваше барање
Мило ми е Direction 1220mm насока или 2440mm насока
 
Влошки
 
Алуминиумска легура T-бар (0.5 ~ дебелина 1mm)
Употреба и изведба Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.
пакување Стандардна извоз палети Пакување - побрзо и побезбедно да го вчита надолу, со вредност намалена за трошоци за работна сила, но помала количина во исто време.

 контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !