Меламин се соочуваат Иверица - Кина Weifang Радоста поморската трговија

Меламин се соочуваат Иверица

Краток опис:

Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.


детали за производот

Тагови производ

Име на производ Меламин се соочуваат Иверица
големина * 1220mm 2440mm (4'x8 ') или кориснички големина.
дебелина 9-44mm.
дебелина толеранција <+ - 0.2mm
Лице / Назад меламин хартија
Меламин Боја на хартијата 1.Wood Жито боја
како што се: јавор, Sapele, бор, јасен, јаболко, бука, цреша, тиково, орев, венге, даб, сандала, итн 
2.Solid боја
како што се: бела, сива, сина, зелена, црна , црвена, портокалова, розова, жолта, итн
3.Flower, magic, etc.Together more than 2000 colors(We can match the color according to your sample or photo.)
Со кои се соочува Тип Single-лице, лицемерен
Површински третман Мет, ЕМБОС, текстура, дрво втиснување, сјајна, итн
основни материјали Топола, овошни дрвја, борови или мешани дрво чипови
лепак МР, WBP, Меламин Лепак
одделение Прва класа
густина 680 ~ 730kg / m3 
Содржината на влага 5% -10%
Стандарди формалдехид емисија E0 / E1 / E2
Употреба и изведба Честички одбор е широко се користи за мебел и внатрешно уредување. Со добри особини, како на пример, лесно fabricability, висока јачина на свиткување, силна завртката држи способност, отпорни на топлина, анти-статички, долготрајни и не сезонски ефект.
пакување Стандардна извоз палети Пакување - побрзо и побезбедно да го вчита надолу, со вредност намалена за трошоци за работна сила, но помала количина во исто време.
Губат Пакување - може да се вчита повеќе количество на истата пратка, но чини повеќе труд обвиненија за ја вчитате надолу.
Набавка Способност 20.000 кубни метри / месец
Услови на плаќање 30% T / T депозит пред производство и биланс против копија на B / LL / C.
Време на испорака Во рок од 15 дена по добивањето на депозит или оригинални L / C по видување. Итна наредба да се преговара
сертификација ISO9001: 2000, CE, хидрати, FSC, P2

 контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !