HPL / Висока притисне ламинат лист - Кина Weifang Радоста поморската трговија

HPL / висок притисне ламинат лист

Краток опис:

.Import хартија во боја и 100% фенолни смоли на ламинатни листови со висок притисок секогаш ќе ви услуга со висок квалитет.


детали за производот

Тагови производ

производ HPL / висок притисне ламинат лист
материјал Фенолни смоли + крафт хартија
големина 1220mm * 1830mm (4 '* 6')
1220mm * 2440mm (4 '* 8') - Нормална големина
1220mm * 3050mm (4 '* 10')
1220mm * 3660mm (4 '* 12')
1525mm * 1830mm (5 '* 6 ')
1525mm * 3050mm (5' * 10 ')
1525mm * 3660mm (5' * 12 ')
1350mm * 1830mm (4.5' * 6 ')
1830mm * 1830mm (6' * 6 ')
1830mm * 2440mm (6' * 8 ')
1830mm*3660mm(6′*12′)1300mm*2800mm1300mm*3050mmOther Sizes is also available base on customed requirement.
дебелина 0.5mm-25mm
боја дрво боја жито. боја.
fancy.color
боја метал.
природна боја.
marble &stone color.together more than 2000 colors.
or customized color, if you need special color, please contact us.
површина Treatment Мет, ЕМБОС, текстура, дрво втиснување, сјајна, итн
 апликација  HPL се со висок квалитет декорација материјали, кои се широко се применува тоалет партиција, канцеларија партиција, мебел, кујнски кабинет, шкаф, countertop, прозорец, врата кожата, ѕидни облоги, таванот, продавница фитинг, полици, итн

пакување:
 
Завиткани со дрвени палети или во согласност со посебните барања на клиентите.


карактеристики: 

1.Resistant на оган, топлина, вода, гребнатини; анти-статички, изолација
2.Durable, не е лесно да се деформира или избледуваат
3.Environmental заштита, нема токсични или зрачи супстанција појави
4. Може да се наведна, се создаде рационализација естетски.
5.Easy и удобен за дизајн и процесот
6.Varieties на боја и површина по завршувањето може да биде избран, да ги задоволи вашите сопствени омилени.
7.Easy да се чисти, дамки може да се чисти со мека крпа.
8.Favorable цена, има конкурентна предност во споредба со другите меѓународни познатиот бренд.

инструкција:

1.Увозни хартија во боја и 100% фенолни смоли на ламинатни листови со висок притисок секогаш ќе ви услуга со висок квалитет.

2.Finishied преку импрегнирање на декоративни хартија во меламин и крафт хартија во фенолни, сушење и висока температура и притисок;

3.Outstanding отпорност на абразија, висока tempreature, валкани, шокантно, цигара палење и отворен пламен, отпорни на абење, огноотпорни, анти-статички, хемиски отпорни;

4.Decorative површина материјал за внатрешна и надворешна употреба и, широко се користат во површина декорација на соби, канцеларии, оддели, прегради, кујни, комоди, мебел и лабораториски маси;

5.Easy да се чисти, лесно да се намали, лесно да се на работ-опфатени во машина, хранливоста и заштита на животната средина

Нашите услуги
1.Your истрага во врска со нашите производи и цените ќе бидат одговорени во 24hours.
2. Бесплатен примерок се достапни.
3. Добро обучен и искусен персонал да одговори на сите ваши прашања на англиски јазик се разбира. 

4. Детален систем за контрола на квалитет.

5. Направете сертификат царинење во согласност со барањата на клиентите.

6. Обезбедување на производ трендови на индустријата за слободни, препорачуваат производи и решенија во согласност со фактичката состојба на клиентите.

7. Обезбедување на бесплатен публицитет материјали за печатење трговски марки на клиентите и промоција.
8 .. Вашиот бизнис односите со нас ќе бидат доверливи било која трета страна.
9. добар по продажба на услуги се нудат, Ве молиме да се вратам ако одите прашање.

10. Ние обезбедуваме бесплатни услуги во Кина во долгорочни клиенти, како што се хотели резервации, водичи, помош за купување, проверување на информациите на други компании, и во потрага по квалитет продавачи на други производи.

Најчесто поставувани прашања
Прашање 1: Дали вашата компанија е фабрика или трговско друштво?
А1: Ние сме професионални фабрика, може да обезбеди производ за вас, со стабилен квалитет цело време.

Прашање 2: Што е рок на исплата?
А2: 30% T / T депозит на прв, 70% биланс плати пред пратката. 100% целосна исплата на прв за цел примерок.

В3: Кои се вашите методи за плаќање?
Q4: Ние прифаќаме T / T, Alipay, L / C, PayPal со кредитна картичка

Q4: Колку за превозот цена?
A4: Ве молиме совети нас вашата адреса или дестинација пристаниште, ние ќе го избере најдобриот начин за транспорт. И да ви кажам на буџетот во согласност со количината.

П5: Што е MOQ?
А5: Нашите MOQ е 1 палети. Не MOQ за цел примерок.

За било какви прашања ве молиме порака или ме викаат. Тоа е моето задоволство да работам со вас.

 
 контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !