Висок сјај УВ МДФ лист - Кина Weifang Радоста поморската трговија

Висок сјај УВ МДФ лист

Краток опис:

(1) Заштитна Филм + Стандардна извоз палети пакување. Побрзо и побезбедно да се вчита одредување, со цена помалку труд обвиненија, но помала количина во исто време.
(2) Заштитна Филм + губат пакување. Може да се вчита повеќе количество на истата пратка, но чини повеќе труд обвиненија за ја вчитате надолу.


детали за производот

Тагови производ

Име на производ Висок сјај УВ МДФ лист
големина 1220x2440mm (4'x8 ') 
дебелина 5mm, 6mm, 7mm, 8 милиметри, 9mm, 12mm, 15mm, 16mm, 17mm, 18mm, 20mm, 25mm, 30mm
дебелина толеранција <+ - 0.2mm
Лице / Назад меламин хартија
боја меламин хартија 1.Wood Жито боја
како што се: јавор, Sapele, бор, јасен, јаболко, бука, цреша, тиково, орев, венге, даб, сандала, итн 
2.Solid боја
како што се: бела, сива, сина, зелена, црна , црвена, портокалова, розова, жолта, итн
3.Flower, magic, etc.Together more than 2000 colors(We can match the color according to your sample or photo.)
Со кои се соочува Тип Single-лице, лицемерен
Површински третман Висок сјај УВ лак
формалдехид емисија E0, Е1, Е2
МДФ Густина 700kg / m3-900kg / m3
цврстина на виткање 23Mpa
пакување (1) Заштитна Филм + Стандардна извоз палети пакување. Побрзо и побезбедно да се вчита одредување, со цена помалку труд обвиненија, но помала количина во исто време.
(2) Заштитна Филм + губат пакување. Може да се вчита повеќе количество на истата пратка, но чини повеќе труд обвиненија за ја вчитате надолу.
Услови на плаќање 30% T / T депозит пред производство и биланс против копија на B / LL / C.
Време на испорака Во рок од 15 дена по добивањето на депозит или оригинални L / C по sight.Urgent наредби да се преговара.
Пристаништето на пратката Кингдао пристаниште или Lianyungang порта или Шангај порта Кина. Ако сакате EXW / CIF / CNF мандат наместо ФОБ, ве молиме наведете. ако не, FOB цена ќе бидат и цитирани под истрага.
Останати услуги OEM, ODM, како и градежни материјали извори услуги се достапни.

 контактирајте со нас: Телефон: 0086-536-5605673; mail: joyseawf@126.com; Телефон: 0086-13395366556 


  • Претходно:
  • Следно:

  • 
    WhatsApp Online Chat !